In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
 Orfeo ed Euridice - 1859 Berlioz Revision - Act II Scene 2 - Ballet of the blessed spirits

Premiile revistei Contact International

2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2001-2011 | 2000 | 1998 | 1996 | 1995 | 1994 | 1993 | 1992 | 1991

2016

Grand Prize May Banks-Stacey (for her new vision of Genesis illustrated in the album art: Elleny Pendefunda. In the beginning was the Word)
Elleny Pendefunda (Jassy – România)

Premiul Johannes Kelpius (pentru slujirea Cuvântului pe altarul luminii)
Năstasă Forțu (Bârlad)

Premiul William Blake (pentru ridicarea vălului lui Isis prin metoda pluralismului iniţiatic)
Dan Hatmanu (Iași)

Premiul William Blake (pentru ridicarea vălului lui Isis prin metoda pluralismului iniţiatic)
Giuseppe Ciccia (Florenţa)

Premiul Călătorilor Astrali (pentru minunatele bătăi ale aripilor în poesie)
Vlad Scutelnicu (Botoșani)

2015

Premiul Herodotus Athanor (pentru sublimarea tainelor istoriei)
Gilles Duguay (Montreal, Canada)

Premiul Johannes Kelpius (pentru slujirea Cuvântului pe altarul luminii)
Adrian Dinu Rachieru (Timişoara)

Premiul Arcadia (pentru excelenta metamorfoză a culorilor în cuvinte)
Eugen Dornescu (Sibiu)

Premiul William Blake (pentru ridicarea vălului lui Isis prin metoda pluralismului iniţiatic)
Giuseppe Ciccia (Florenţa)

Premiul Mnemos (pentru interpretarea alchimică a literaturii)
Mircea Martin (Bucureşti)

Premiul Lapis Philosophorum (pentru căutarea Cuvântului primordial în Logos)
Augustin Buzura (Bucureşti)

Premiul Hiram (pentru hermeneutica luminii din arta regală)
Szombatfalvi-Torok Francisc (Sibiu)

Premiul Dimitrie Cantemir (pentru aşezarea erudiţiei în piatra unghiulară a templului culturii)
Revista "Cafeneaua literară" (Piteşti)

Premiul Călătorilor Astrali (pentru minunatele bătăi ale aripilor în poesie)
Irina Lucia Mihalca (Bucureşti)

2014

Premiul Sophia – (pentru şlefuirea pietrei filosofale)
Eugen Simion (București)

Premiul Athanor (pentru sublimarea liricii în athanor)
Adam Puslojic (Belgrad, Serbia)

Premiul Johannes Kelpius (pentru slujirea Cuvântului pe altarul luminii)
Nail Chiodo (Roma – Italia)

Premiul Arcadia (pentru excelenta metamorfoză a culorilor în cuvinte)
Suzana Fântânariu (Timișoara)

Premiul William Blake (pentru ridicarea vălului lui Isis prin metoda pluralismului iniţiatic)
Florin Stoenescu (București)

Premiul Lapis Philosophorum (pentru căutarea Cuvântului primordial în Logos)
Boris Marian (Bucuresti), Doru Scărlătescu (Iași)

Premiul Mnemos (pentru interpretarea alchimică a literaturii)
Aurel Ion Brumaru (Brașov)

Premiul Hiram (pentru hermeneutica luminii din arta regală)
Mihai Constantinescu (București)

Premiul Acta Neurologica Moldavica (pentru vibraţia luminii în arhitectura neuronală)
Stanislav Groppa (Chișinău)

Premiul Dimitrie Cantemir (pentru aşezarea erudiţiei în piatra unghiulară a templului culturii)
Revistele „Banat“ (Lugoj), „Citadela“ (Satu Mare)

Premiul Călătorilor Astrali (pentru minunatele bătăi ale aripilor în poesie)
Vlad A. Gheorghiu (Piatra Neamt)

Premiul Atma (pentru arderea în alambic a literaturii)
Revistele „Destine literare“ (Canada) şi Onyx (UK)

Premii speciale ale juriului pentru
ghitară Walter Michael Buchholtzer, canto Noelia Ibanez Blazquez și pictură Elleny Pendefunda

2013

Premiul Athanor (pentru sublimarea liricii în athanor)
Horia Zilieru

Premiul Lapis Philosophorum (pentru căutarea Cuvântului primordial în Logos)
Cornelia Maria Savu

Premiul Johannes Kelpius (pentru slujirea Cuvântului pe altarul luminii)
Adrian Alui Gheorghe

Premiul Pitagora (pentru înflorirea în aludel a materiei prima)
Valeriu Matei

Premiul Mnemos (pentru interpretarea alchimică a literaturii)
Theodor Codreanu

Premiul Paracelsus (pentru excelenţă în redarea harului liric)
Daniel Corbu

Premiul Sophia (pentru şlefuirea pietrei filosofale)
Emilian Marcu

Premiul Arcadia (pentru excelenta metamorfoză a culorilor în cuvinte)
Eugen Mircea

Premiul Dimitrie Cantemir (pentru aşezarea erudiţiei în piatra unghiulară a templului culturii)
revista Plumb, Bacău

Premiul Acta Neurologica Moldavica (pentru vibraţia luminii în arhitectura neuronală)
Alexandru Vlad Ciurea

Premiul Atma (pentru arderea în alambic a ştiinţei şi literaturii)
Petru Frăsilă

Premiul Aristotel (pentru înscrierea alchimică a luminii)
Marcel Cahniţă

Premiul Aurora (pentru metamorfoza catalizatorilor în literatură)
Liliana Scărlătescu

Premiul Călătorilor Astrali (pentru minunatele bătăi ale aripilor în poesie) – debut in poesie
Viorica Mocanu

Premiul Robinson (pentru urcarea scării lui Iacob prin sublime încercări) - debut in proză
Cătălin C. Rădulescu

Premiul Hiram (pentru hermeneutica luminii din arta regală)
Bogdan Mihai Mandache

Premiul William Blake (pentru ridicarea vălului lui Isis prin metoda pluralismului iniţiatic)
Dan Cumpătă

2012

Premiul Lapis Philosophorum (pentru căutarea Cuvântului primordial în Logos)
Geo Vasile

Premiul Mnemos (pentru interpretarea alchimică a literaturii)
Cornel Ungureanu

Premiul Pythagoras (pentru înflorirea în aludel a materiei prima)
Adrian Popescu

Premiul Paracelsus (pentru excelenţă în redarea harului fantastic)
Nicolae Băciuţ

Premiul Sophia (pentru şlefuirea pietrei filosofale)
Gheorghe Schwartz

Premiul Aurora (pentru sublimarea liricii în athanor)
Gellu Dorian

Premiul Dimitrie Cantemir (pentru aşezarea erudiţiei în piatra unghiulară a templului culturii)
Revistelor "Oglinda literară", Focşani şi "Cultura", Bucureşti

Premiul Acta Neurologica Moldavica (pentru vibraţia luminii în plasticitatea neuronală)
Dafin Mureşanu

Premiul Johannes Kelpius (pentru slujirea Cuvântului pe altarul luminii)
Julieta Carmen Pendefunda

Premiul Călătorilor Astrali (pentru minunatele bătăi ale aripilor în poesie)
Cristinel C. Popa

Premiul Robinson (pentru urcarea scării lui Iacob prin sublime încercări)
Lucian Nicolae

Premiul Arcadia (pentru excelenta metamorfoză a culorilor în cuvinte)
Elena Cristina Potop

Premiul Hiram (pentru hermeneutica luminii din arta regală)
Bogdan Constantin Dogaru

Premiul William Blake (pentru ridicarea vălului lui Isis prin metoda pluralismului iniţiatic)
Liviu Pendefunda

2001-2011

CA - Premiul Călătorilor Astrali (pentru minunatele bătăi ale aripilor în poesie)
Elleny Pendefunda și Cassandra Corbu

A - Premiul Atma (pentru sublimarea în alambic a ştiinţei și literaturii)
Emilian Dobrescu și Virgil Enătescu

R - Premiul Robinson (pentru urcarea scării lui Iacob prin sublime încercări)
Gheorghe Andrei Neagu

M - Premiul Mnemos (pentru interpretarea alchimică a literaturii)
Emanuela Ilie și Ioan Holban

C - Premiul Clio (pentru arhivarea literaturii în istorie)
Mihai Cimpoi și Constantin Pricop

H - Premiul Hiram (pentru hermeneutica luminii din arta regală)
Constantin Coroiu și Constantin Dram

P - Premiul Pitagora (pentru înflorirea în aludel a materiei prima)
Mario Castro Navarrete și Nail Chiodo

IH - Premiul Iulia Hasdeu (pentru debut în arta Cuvântului)
Carmen Pallada, Dan Hudescu și Andra Iordache

Pa – Premiul Paracelsus (pentru excelență în redarea harului fantastic)
Petre Solonaru și Valeria Z. Paraipan

Ak – Premiul Akenathon (pentru înțeleapta apărare a porților stelei înflăcărate)
Constantin Trandafir și Constantin Călin

DC – Premiul Dimitrie Cantemir (pentru așezarea erudiției în piatra unghiulară a templului culturii)
Aurel Rău și Radu Cârneci

JK – Premiul Johannes Kelpius (pentru slujirea Cuvântului pe altarul luminii)
Matei Vișniec și Theodor Damian

WB – Premiul William Blake (pentru ridicarea vălului lui Isis prin metoda pluralismului inițiatic)
Anna Mir și Valentin Ciucă

2000

CA - Premiul Călătorilor Astrali (pentru minunatele bătăi ale aripilor în poesie)
George Gavrileanu pentru întreaga sa activitate literară şi artistică

M - Premiul Mnemos (pentru interpretarea alchimică a literaturii)
Boris Luban Plozza, Ugo Pozzi & Tazio Carlevaro, pentru volumul Viaţa alături de stress

P - Premiul Pitagora (pentru înflorirea în aludel a materiei prima)
Julieta Carmen Pendefunda

1998

CA - Premiul Călătorilor Astrali (pentru minunatele bătăi ale aripilor în poesie)
Liviu Pendefunda (pentru volumul Legenda)

A - Premiul Atma (pentru sublimarea în alambic a ştiinţei și literaturii)
Rodica Maria Prodan (pentru volumul Sindroamele Ischemice de Trunchi Cerebral)

M - Premiul Mnemos (pentru interpretarea alchimică a literaturii)
Paul Gregor (pentru volumul Sex şi Magie)

C - Premiul Clio (pentru arhivarea literaturii în istorie)
Andrew Morton, pentru volumul Diana: Povestea ei adevărată

P - Premiul Pitagora (pentru înflorirea în aludel a materiei prima)
Mario Castro Navarrete și Nail Chiodo

1996

CA - Premiul Călătorilor Astrali (pentru minunatele bătăi ale aripilor în poesie)
Nichita Danilov (pentru întreaga activitate literară)

A - Premiul Atma (pentru sublimarea în alambic a ştiinţei și literaturii)
Viorica Gavăt & Lucian Indrei (pentru volumul Alimentaţia Omului Sănătos)

M - Premiul Mnemos (pentru interpretarea alchimică a literaturii)
Constantin Romanescu (pentru volumul Ştiinţă şi credinţă)

P - Premiul Pitagora (pentru înflorirea în aludel a materiei prima)
Alexandru Olaru

T - Premiul pentru traduceri
Michaela Iacob

1995

CA - Premiul Călătorilor Astrali (pentru minunatele bătăi ale aripilor în poesie)
Souleiman Awwad (pentru volumul Trandafiri între Pământ şi Cer)

A - Premiul Atma (pentru sublimarea în alambic a ştiinţei și literaturii)
George Gavrileanu

M - Premiul Mnemos (pentru interpretarea alchimică a literaturii)
Constantin Romanesc

P - Premiul Pitagora (pentru înflorirea în aludel a materiei prima)
Elizabeth Huddlesto

T - Premiul pentru traduceri
Liviu Pendefuna

1994

CA - Premiul Călătorilor Astrali (pentru minunatele bătăi ale aripilor în poesie)
Luigi Attardi (pentru volumul Nonsens)

A - Premiul Atma (pentru sublimarea în alambic a ştiinţei și literaturii)
Liviu Pendefunda (pentru volumul Neurologie practică)

R - Premiul Robinson (pentru urcarea scării lui Iacob prin sublime încercări)
James W. Thorburn (pentru volumul Cântecul Ucigaş)

M - Premiul Mnemos (pentru interpretarea alchimică a literaturii)
Silvia Cinca (pentru volumul Radiografii pentru Succes)

T - Premiul pentru traduceri
Ecaterina Caraianis

1993

CA - Premiul Călătorilor Astrali (pentru minunatele bătăi ale aripilor în poesie)
Antonietta Dell'Árt (pentru volumul Bagheta Magic)

D - Premiul pentru debut
Volodea Macovei

A - Premiul Atma (pentru sublimarea în alambic a ştiinţei și literaturii)
Eugen Târcoveanu & Dan Lăzescu (pentru volumul Abdomenul Acut Chirurgical)

M - Premiul Mnemos (pentru interpretarea alchimică a literaturii)
Jonathan Franklin (pentru volumul Mintea şi Relaţiile în Noua Eră)

P - Premiul Pitagora (pentru înflorirea în aludel a materiei prima)
George Pânzar

1992

CA - Premiul Călătorilor Astrali (pentru minunatele bătăi ale aripilor în poesie)
Liviu Pendefunda (pentru volumul Mişcarea Cerească)

C - Premiul Clio (pentru arhivarea literaturii în istorie)
Ilie Puia & Justin Tambozi (pentru volumul Istoria Economiei Nationale)

A - Premiul Atma (pentru sublimarea în alambic a ştiinţei și literaturii)
Cornelia Zaharia (pentru volumul Nervii Cranieni)

1991

CA - Premiul Călătorilor Astrali (pentru minunatele bătăi ale aripilor în poesie)
Ion Alex Angheluş (pentru întreaga sa activitate literară)

M - Premiul Mnemos (pentru interpretarea alchimică a literaturii)
Cezar Sterpu (pentru volumul De veghe la porţile gândului)